Przeskocz do treści

Aleksander Jadczak

Życiorys

Urodzony 11.02.2011 w Łodzi. Mieszka w Łodzi.

Tenisista 🎾 U14. Pierwsze próby gry w tenisa ziemnego podjął w wieku półtora roku. Trenuje od 2016 r. W roku 2017 uczestnik programu pilotażowego „Tenis 10 - Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – pilotaż 2017”. Od roku 2018 uczestnik programu "Tenis 10" realizowanego przez Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Od lipca 2020 do grudnia 2021 roku uczestnik Programu Identyfikacji Talentów PZT. Obecnie zawodnik AZS Łódź. Licencja zawodnicza PZT nr 1839123. International Player Identification Number: JAD7528743.

  • Aktualny Ranking PZT (U14): 25 (Lista klasyfikacyjna PZT nr 2/2024 Młodzicy (do 14 lat))
  • Dotychczasowy Ranking PZT (U12) – najlepsza pozycja: 11 (czerwiec 2023)
  • Aktualny ranking Tennis Europe (Boys U14): 757 (7-2024)
  • Dotychczasowy ranking Tennis Europe (Boys U14) - najlepsza pozycja: 720 (2-2024)

Profil zawodniczy

Trenerka prowadząca / Head Coach: Katarzyna Świciak
Trenerka przygotowania motorycznego / fizjoterapeutka: Magdalena Furmańska
Trener mentalny: Mateusz Konieczny
Rakieta: Babolat Pure Aero Team 27”
Piłka: żółta (Regular Ball)
Styl gry: prawa ręka
Backhand: oburęczny
Ulubiona nawierzchnia: ziemna

Osiągnięcia w kategorii do lat 14 (Młodzicy)

  • II miejsce 🥈 w parze z Igorem Minknerem z KS "Górnik" Bytom w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym U14 CTS w Sobocie (styczeń 2024)
  • III miejsce 🥉 w parze z Filipem Bulskim z Akademia Tenisowa MASTERS Radom w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym U14 w Radomiu (grudzień 2023)
  • I miejsce 🏆 w parze z Rochem Wieczorkiem z Legia Tenis Warszawa w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików Memoriał im. Roberta Litwina w Łęcznej (listopad 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Igorem Minknerem z KS "Górnik" Bytom w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym U14-SCT PSZCZYNA (wrzesień 2023)
  • III miejsce 🥉 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w Szczawnie Zdroju (lipiec 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Pawłem Sakowskim z AZS Łódź w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w Szczawnie Zdroju (lipiec 2023)

Osiągnięcia w kategorii do lat 12 (Skrzaty)

  • III miejsce 🥉 w parze z Igorem Minknerem z KS „Górnik” Bytom w Tennis Europe (ranga 2) "Alibaba Cup 2023" w Humenne, Słowacja (wrzesień 2023)
  • Ćwierćfinał Turnieju Tennis Europe (ranga 2) "Alibaba Cup 2023" w Humenne, Słowacja (wrzesień 2023)
  • II miejsce 🥈 w parze z Christopherem Barry z Irlandii w Tennis Europe (ranga 2) „Siauliai Tennis Academy Cup U12” w Szawle (Šiaulių), Litwa (sierpień 2023)
  • II miejsce 🥈 w parze z Igorem Minknerem z KS „Górnik” Bytom w Tennis Europe (ranga 2) „Lechia Tennis Cup” w Gdańsku (lipiec 2023)
  • Ćwierćfinał Turnieju Tennis Europe (ranga 2) „Lechia Tennis Cup” w Gdańsku (lipiec 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Emilem Drobko z Sopot Tenis Klub w Mistrzostwach Polski U12 (czerwiec 2023)
  • I miejsce 🏆 i Tytuł Drużynowego Mistrza Polski U12 wraz z drużyną Calisia Tenis Pro w składzie: Igor Bartnik, Mikołaj Arent, Jakub Nowak, Patryk Stasiak w Drużynowych Mistrzostwach Polski U12 2023 w Bytomiu (czerwiec 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Oliwierem Kowzanem z AT Masters w OTK SS "Hubi Cup 2023" we Wrocławiu (czerwiec 2023)
  • I miejsce 🏆 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów w Miejskim Klubie Testowym w Stalowej Woli (maj 2023)
  • III miejsce 🥉 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów Zagrodnicza Cup w Pobiedziskim Klubie Tenisowym w Pobiedziskach (maj 2023)
  • II miejsce 🥈 w parze z Michałem Barankiem z KT GAT Gdańsk w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Skrzatów Zagrodnicza Cup w Pobiedziskim Klubie Tenisowym w Pobiedziskach (maj 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Michałem Barankiem z KT GAT Gdańsk w turnieju OTK SS Cyklu Polska-Czechy - Opawa (kwiecień 2023)
  • III miejsce 🥉 w parze z Filipem Rozborskim z KT Kubala Ustroń w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym U12 w Europejskim Centrum Tenisa w Mysiadle (marzec 2023)
  • I miejsce / Tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego U12 🏆 w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 (luty 2023)
  • I miejsce / Tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego U12 🏆 w parze ze Stanisławem Łaskawcem z AZS Łódź w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 (luty 2023)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Michałem Barankiem z KT GAT Gdańsk w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Super Seria „Halowy Puchar Polski 2022 U12” w Poznaniu (grudzień 2022)
  • III miejsce 🥉 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym O Puchar Klubu Tenisowego ROYAL w Zielonej Górze (grudzień 2022)
  • II miejsce 🥈w turnieju MASTERS FRUTUŚ KidsCUP Tour 2k22 w Zielonej Górze (grudzień 2022)
  • II miejsce 🥈 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym OTK Skrzaty-SCT PSZCZYNA w Pszczynie (grudzień 2022)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Maksymilianem Witkiem z KS "Górnik" Bytom w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym OTK Skrzaty-SCT PSZCZYNA w Pszczynie (grudzień 2022)
  • III miejsce 🥉 w turnieju Kinder Joy of Moving 2022 w Pszczynie (wrzesień 2022)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Emilem Drobko z Sopot Tenis Klub w turnieju Kinder Joy of Moving 2022 w Pszczynie (wrzesień 2022)
  • I miejsce 🏆 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym CTS Clay Cup w Sobocie (wrzesień 2022)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Patrykiem Stasiakiem z Calisia Tenis Pro w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym CTS Clay Cup w Sobocie (wrzesień 2022)
  • III miejsce 🥉 w grze podwójnej w parze z Igorem Minknerem z KS "Górnik" Bytom w Tennis Europe (ranga 1) "Cracow Cup" w Krakowie (sierpień 2022)
  • II miejsce 🥈 w grze podwójnej w parze z Emilem Drobko z Sopot Tenis Klub w Pierwszym Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich w Kozerkach (sierpień 2022)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Patrykiem Stasiakiem z Calisia Tenis Pro w turnieju FRUTUŚ KidsCUP w Bielsko-Białej (lipiec 2022)
  • II miejsce 🥈 w grze podwójnej w parze z Antonim Madejem z Klubu Tenisowego Żary w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Etcetera Summer Tour w Szczecinie (lipiec 2022)
  • III miejsce 🥉 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym O Puchar Angelique Kerber w Puszczykowie (czerwiec 2022)
  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Patrykiem Stasiakiem z Calisia Tenis Pro w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym O Puchar Angelique Kerber w Puszczykowie (czerwiec 2022)
  • III miejsce 🥉 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Agrobex Cup w Pobiedziskach (maj 2022)
  • II miejsce 🥈 w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym "Memoriał Marty Hudy" w Częstochowie (maj 2022)
  • I miejsce / Tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego U12 🏆 w grze podwójnej w parze z Pawłem Sakowskim z AZS Łódź w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 (luty 2022)
  • II miejsce / Tytuł Wice Mistrza Województwa Łódzkiego U12 🥈 w Halowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego U12 (luty 2022)

Osiągnięcia w kategorii do lat 10 (Krasnale, piłka zielona)

  • I miejsce 🏆 w grze podwójnej w parze z Mikołajem Arentem z KT Szczawno Zdrój w turnieju Masters TALENCIAKI cyklu 7 turniejów (maj-grudzień 2021)
  • II miejsce 🥈 w turnieju Masters TALENCIAKI cyklu 7 turniejów (maj-grudzień 2021)
  • III miejsce 🥉 w turnieju Kinder Joy of Moving 2021 w Pszczynie (październik 2021)
  • II miejsce 🥈 w turnieju Kinder Joy of Moving 2021 w Bytomiu (sierpień 2021)
  • II miejsce 🥈 w grze podwójnej w parze ze Stanisławem Łaskawcem z AZS Łódź w turnieju Kinder Joy of Moving 2021 w Bytomiu (sierpień 2021)
  • III miejsce 🥉 w grze podwójnej w parze z Igorem Bartnikiem z KKS - sekcja tenisa/Calisia Tenis Pro w Turnieju Kozica Cup 2021 w Piotrkowie Trybunalskim (sierpień 2021)
  • I miejsce / Tytuł Mistrza Polski 🏆 w grze podwójnej w sezonie 2020 w parze z Rochem Wieczorkiem z TMTC Piaseczno w Turnieju Kozica Cup 2020 w Piotrkowie Trybunalskim (sierpień 2020)
  • Ćwierćfinał Turnieju Kozica Cup 2020 w Piotrkowie Trybunalskim (sierpień 2020)
  • II miejsce 🥈 w turnieju Jerzyk Cup 2019 o Puchar Jerzego Janowicza w Łodzi (wrzesień 2019)

Osiągnięcia w kategorii do lat 9 (Krasnale, piłka pomarańczowa)

  • I miejsce 🏆 w cyklu 12. turniejów Tenis 10 SCT Babolat CUP o Puchar Burmistrza Pszczyny (styczeń-listopad 2019)
  • I miejsce 🏆 w cyklu 5. turniejów Nordyński Kids Cup by HEAD 2019 w Łodzi (kwiecień-październik 2019)

Serwis internetowy

AleksanderJadczak.pl

Social media

Facebook | Instagram | Twitter | YouTube | Pinterest