Przeskocz do treści

Arkadiusz Jadczak

Urodzony 1.02.1973 w Żyrardowie. Mieszka i pracuje w Łodzi. Absolwent III edycji dwuletniego Studium scenariopisarskiego „Wytwórnia Scenariuszy” przy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie ("Stary drań" 60', "Pod kontrolą" 90'). Uczestnik programu developmentowego Akcelerator StoryLab.pro: filmy mikrobudżetowe: 2019 ("Blizna" 90').

W latach 1993-1996 drukował reportaże z Turcji, Iranu, Pakistanu, Indii i Izraela w „Gazecie Wyborczej”, a od 1996 roku utwory prozatorskie, eseje i recenzje filmowe w: „Kresach”, "Tyglu Kultury"„Blizie”.

Autor zbioru opowiadań „Wina, wódki, kwiaty” wydanego w 1997 roku przez Oficynę Wydawniczą „Obrzeża”.

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu na Debiut Prozatorski - organizowanego przez Klub Literacki „Inspiracje” i Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu, zdobywca II-ej nagrody w Konkursie Prozatorskim im. Tadeusza Micińskiego (za opowiadanie "Tych około parę lat temu") – organizowanym przez Związek Literatów Polskich. Otrzymał także wyróżnienia w dziedzinie prozy: w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Stefana Themersona (za opowiadanie “Dom wieczności, dom życia…”) i w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Marka Hłaski (za opowiadanie „Nie bijcie mojego taty”), oraz w dziedzinie dramatu: w III Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym „My – na progu nowego wieku” za sztukę „Wigilia z wariatem”.

W 1999 roku nominowany do międzynarodowej Nagrody im. Krzysztofa Kieślowskiego (Prix Kieślowski) za scenariusz filmu krótkometrażowego („Schody do nieba” 4').

2 lipca 2000 roku odbyła się w Polskim Radio (Oddział w Poznaniu) premiera słuchowiska “Historia pewnego garnituru” (według jego sztuki “Historia pewnego garnituru albo ballada o mistrzu Berkanie”) - adaptacja i reżyseria: Robert Mirzyński, realizacja: Irena Goszczyńska, w rolach głównych: Witold Dębicki i Szymon Bobrowski.

Pisze scenariusze filmowe, teksty dramaturgiczne, opowiadania i bajki.

Prowadzi blog ScenariuszeFilmowe o scenariopisarstwie, TatoBlog.pl o świadomym i odpowiedzialnym ojcostwie oraz ŻycieNaZakwasie.pl o trenowaniu sportu po czterdziestce i piątce 🙂

Kontakt:

arek (at) jadczak . net

gsm: +48 729 066 168

FacebookTwitterInstagram | Pinterest | SoundCloud | Wattpad