Przeskocz do treści

Arkadiusz Jadczak

Życiorys

Urodzony 1.02.1973 w Żyrardowie. Mieszka i pracuje w Łodzi. Absolwent III edycji dwuletniego Studium scenariopisarskiego „Wytwórnia Scenariuszy” przy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Uczestnik programu developmentowego Akcelerator StoryLab.pro: filmy mikrobudżetowe w 2019 roku. Autor dwóch scenariuszy filmów fabularnych: "Stary drań" (60') i "Pod kontrolą" (90').

W latach 1993-1996 drukował reportaże z Turcji, Iranu, Pakistanu, Indii i Izraela w „Gazecie Wyborczej”. Od 1996 roku publikuje utwory prozatorskie, eseje i recenzje filmowe w: „Kresach”, "Tyglu Kultury"„Blizie”.

Autor zbioru opowiadań „Wina, wódki, kwiaty” wydanego w 1997 roku przez Oficynę Wydawniczą „Obrzeża”.

2 lipca 2000 roku odbyła się w Polskim Radio (Oddział w Poznaniu) premiera słuchowiska “Historia pewnego garnituru” (według jego sztuki “Historia pewnego garnituru albo ballada o mistrzu Berkanie”). Adaptacja i reżyseria: Robert Mirzyński, realizacja: Irena Goszczyńska. W rolach głównych wystąpili: Witold Dębicki i Szymon Bobrowski.

Pisze scenariusze filmowe, teksty dramaturgiczne, opowiadania i bajki.

Prowadzi blog ScenariuszeFilmowe o scenariopisarstwie, DramatySceniczne.pl o dramatopisarstwie i TatoBlog o świadomym i odpowiedzialnym ojcostwie. Ojciec Anieli, Antoniego i Aleksandra.

Nagrody

Kontakt

arek (at) jadczak . net

gsm: +48 729 066 168

Social media

Facebook | TwitterInstagram | Pinterest | SoundCloud | Wattpad