Przeskocz do treści

Umysł w stanie epidemii

W numerze 2 (38) 2020 Kwartalnika Artystycznego "Bliza" zatytułowanym "Umysł w stanie epidemii" możecie przeczytać opowiadanie "Przejście" autorstwa Arkadiusza Jadczaka.

W czasie, kiedy światowa pandemia COVID-19 stała się faktem, nie ma tematu, który by bardziej elektryzował myśli ludzi, wzbudzał większe emocje i mocniej poruszał wyobraźnię. Dzisiejsze życie toczy się w samym środku zdarzenia, które trwale zapisze się w historii pierwszej połowy XXI wieku. Epidemia koronawirusa, wywołuje w ludziach reakcje niespotykane w normalnych warunkach, odsłania ukrytą na co dzień prawdę o nich samych. Dotyczy to zarówno jednostek, jak i całych społeczności. Media codzienne donoszą o osobliwych, tragicznych, groteskowych, ale i zupełnie banalnych zdarzeniach związanych z szerzącą się pandemią. Życie codzienne uległo radykalnej zmianie.

To wyjątkowe doświadczenie zostało, zgodnie z intencją pomysłodawców "Blizy", poddane już teraz pogłębionej refleksji i uważnej obserwacji. „Epidemiczny” numer „Blizy” jest właśnie dokumentem społecznych zachowań z „czasu zarazy”, oddającym stan ludzkiego umysłu w czasie epidemii.

Kwartalnik Artystyczny "Bliza" można kupić w salonach EMPiK lub przez Internet.

Kwartalnik Artystyczny "Bliza"
Okładka Kwartalnika Artystycznego "Bliza"

Dodaj komentarz